Otázka:
Pochopení venezuelských směnných kurzů
IAmJulianAcosta
2016-03-24 04:45:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

V současné době (23. března) mi na černém trhu směnárny jeden dolar dá 1171 BsF. Minimální mzda Venezuely je 24 853 BsF. Pokud tedy změním ~ 20 USD, dostanu minimální mzdu. Je to ve Venezuele spousta peněz? Nebo je inflace tak vysoká, že minimální mzda je nereálná?

Také vidím, že existuje několik směnných kurzů, pokud půjdu na pravidelnou směnu peněz, dostanu 1171 BsF za dolar? Nebo jakou sazbu dostanu?

Na základě [tohoto článku] (http://www.bloomberg.com/news/articles/2015-10-16/venezuela-raises-minimum-wage-30-it-s-still-only-13-a-month ) (z doby před posledním zvýšením mezd) se zdá, že minimální mzda je uvedena jako údaj ** za měsíc **. Ekvivalent 20 USD / měsíc není spousta peněz, ne. Přidejte k tomu skutečnost, že zboží podléhá vážnému nedostatku, takže na černém trhu není k dispozici příliš mnoho na nákup za „oficiální“ ceny.
20 $ není nikde na světě spousta peněz, pokud nejste ochotni žít jako místní obyvatelé.
Nejsem Venezuelčan a nebyl jsem tam, takže to jsou spekulace: Je to pravděpodobně spousta peněz. Venezuela je dříve zemí s nízkými příjmy se středními příjmy v hrozné ekonomické krizi a spousta věcí vyráběných na domácím trhu je pravděpodobně velmi levná (ale dovážené a špičkové výrobky mohou být dražší než doma). Pokud je to něco jako jiné země s více směnnými kurzy (Alžírsko; donedávna Argentina), bankomaty a licencované peněžní měny budou dávat oficiální kurz, ale nebude příliš těžké najít drasticky lepší kurzy, pokud si vezmete s sebou hotovost v USD .
čtyři odpovědi:
pnuts
2016-09-13 22:08:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Porozumění venezuelským směnným kurzům

tl; dr Může být nejlepší nezkoušet to!


Zaprvé, v případě procházení starými příspěvky a podobně stojí za to mít na paměti, že symbol Bs. může znamenat různé věci v různých dobách. Na začátku roku 2008 byl VEB ( bolívar ) nahrazen VEF ( bolívar „fuerte“ , který může být také zobrazen jako Bs.F.) ve výši 1 000 VEB až 1 VEF.

Zadruhé, existuje mnoho různých směnných kurzů mezi bolívares a dolary. Mises Institute publikoval v červenci 2016 článek Venezuelský bizarní systém směnných kurzů . Obsahuje:

Jen málo lidí si však je vědomo toho, že mnoho problémů země je způsobeno složitým měnovým uspořádáním, které využívá čtyři různé směnné kurzy současně. Výsledkem je, že Venezuela může být buď extrémně levná, nebo neúnosně drahá, v závislosti na použité sazbě.

Zatřetí, na otázku jako Co mi koupí 20 $ ve Venezuele? srovnání jako Big Mac Index (3,38 $ pro Venezuelu, 5,04 USD pro Ameriku, v červenci 2016) není tak spolehlivý jako obecně, z důvodů, jako jsou vládní dotace zmíněné společností @David. Mohlo by to také znamenat, že kontrola cen hotelů (jak uvádí @JonathanReez) nemusí být velmi užitečná, pokud řekněme plánujete zůstat s přáteli. (Na druhou stranu, protože jakékoli jiné cestovní výdaje během návštěvy Venezuely mohou být poněkud nižší, než očekáváte, efektivní sazba za hotelové náklady může být pro vás vše, co je významné.) Stejně jako nemusí být srovnání s minimální mzdou dobrý průvodce, protože vládní dotace jsou spíše pro to, co si místní kupují, než pro to, za co turisté utrácejí peníze.

Palivo pro vozidla je dotováno a jeho cena může být relevantní pro vaši cestu. V USA je benzín asi 1 ¢ na litr. Oficiální cena jednoho litru benzínu se v únoru 2016 zvýšila z přibližně 10 centavos na 6 bolivarů, současně s vynulováním klíčového směnného kurzu („první stupeň“, pro „základní“ zboží) z (6,3) až 10 bolívares (fuertes) za USD. Na to, co je „zásadní“, se vztahuje Venezuelská centrální banka z doby, kdy byla řada zavedena v lednu 2010, na 2,60 VEF za USD.

SIMADI / (Dicom, „nepodstatný“) směnný kurz byl pohybován současně, ale do té doby byl stanoven na 13 VEF za USD. Jedná se o nákup a prodej jednotlivcům a podnikům. V současné době kolem 650 VEF za USD podle webu, na který odkazujete (dolartoday), je pravděpodobné, že sazba bude kdekoli oficiální. Očekává se, že do konce příštího roku dosáhne přibližně 1 000 VEF za USD. Jeho absurdita může být důvodem, proč se zdá, že ani Travelex neobchoduje s měnou.

Sazby za dovoz dalšího zboží a služeb byly teoreticky SICAD I (12 VEF za USD) a SICAD 2 (50 VEF za USD), ale v poslední době se staly irelevantní, protože je tomu již více než rok, co byly dolary za tyto ceny lze zakoupit. Kromě toho CNN uvádí: Venezuela má více ropy než kterákoli jiná země na planetě. Ale právě to koupilo spoustu americké ropy. ale stejný zdroj (z února 2016) zahrnuje Jak se ceny ropy v posledních dvou letech propadly, tak se zhoršila i venezuelská ekonomika, která je nyní v těžké recesi . Je to pravděpodobně nejhorší ekonomika na světě. Špatné řízení je dlouhodobé a vedlo k vysoké inflaci, která je základem pro zavedení nové měny v roce 2008, několik směnných kurzů a stále rostoucí počet bolivarů potřebných k nákupu jedné dolar.

Zpráva Mises Institute uzavírá:

Použití několika směnných kurzů usnadnilo vládám Cháveze a Madura a jejich následovníků dosáhnout obrovských zisků zpronevěrou peněz určených pro podnikatelskou komunitu a jednotlivce. Tímto způsobem úplně devalvovali bolivar a ochudobnili kdysi jednu z nejbohatších zemí světa.

Kupní síla se liší podle lokality. To je normální (oběd v Londýně by pravděpodobně byl mnohem víc než stejný oběd v Newcastle upon Tyne, i když McMeal je na obou místech stejný), ale variace mohou být výraznější ve Venezuele. Podle Numbeo (ačkoli vzorky dat mohou být příliš malé na to, aby byly skutečně orientační a všechna jejich data jsou méně než zcela spolehlivá), dokonce i McMeal v Caracasu je o 50% dražší než v Maturín a Meal pro 2 osoby, restaurace střední třídy, tříchodové ukazuje, že je 2,5krát dražší (pivo naopak o něco levnější!).

Pak je tu paralelní rychlost. Vznáší se, takže sazba je částečně stanovena vašimi nákupy a prodeji. To znamená, že je věcí jednání s kýmkoli, s kým najdete obchod. Na letišti v Caracasu jsou lidé, kteří osloví cestovatele nabídkami, ale v současnosti se nebudou zdaleka blížit 1 000 Bs.F za dolar.

Protože Venezuelan dnes může být schopen získat 1 200 Bs za 1 $, zakoupeno za Bs. 900 teprve před třemi měsíci se hromadí dolary. To ztěžuje jejich získávání pro ty, kteří je potřebují použít k platbě za dovoz, tedy inflaci a nedostatek (viz například Reuters - „Chceme jídlo!“ Drancování a nepokoje otriasají venezuelským dnem).

David
2016-09-13 18:00:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bude to záviset na tom, kde, ve Venezuele, a co chcete dělat. Vezměte v úvahu, že to bude slušné množství peněz, pokud jde o služby, ale velmi málo peněz, pokud jde o zboží, protože většina se dováží (včetně potravin). Vláda poskytuje dotace na mnoho zboží (benzín, mléko atd.) abyste je mohli zpřístupnit lidem, ale kromě benzínu je budete jen velmi těžko kupovat za dotované ceny, protože k tomu budete potřebovat venezuelské ID. Venezuela je krásná země a můžete se tam skvěle bavit, ale navrhuji, abyste si před cestou udělali nějaké místní kontakty. Nejlepší prozřetelnost vám přeje.

JonathanReez
2016-06-19 20:14:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kontrola cen hotelů je dobrým způsobem, jak odhadnout cestovní náklady. Aktuální sazby na Booking.com začínají na 60 $, takže se po výměně 20 $ rozhodně nedostanete daleko.

Přidání extrémně nestabilní politické situace a závažný nedostatek potravin znamená, že za udržení pohodlného životního stylu budete muset hodně zaplatit.

Victor
2018-01-07 22:31:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ve Venezuele existuje silná devizová kontrola a cizí měnu nemůžete snadno koupit. Existují tři směnné kurzy: DICOM, DIPRO a El Dolar Parallel Na webu „Monedas de Venezuela“ můžete vypočítat přepočet bolivaru na dolar na 3 kurzech http://www.monedasdevenezuela.net/convertidor- conversor-monedas /Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
Loading...